Италия отвори трудовия си пазар за българи

09 януари 2012, 15:34 часа • 3651 | прочитания
Италия е една от 17-тe страни членки на ЕС, които в съответствие с принципа на свободното движение на гражданите на ЕС от 1 януари 2012 година прекратяват ограничителните мерки за български и румънски граждани до трудовият си пазар, предаде БЛИЦ.

Германия даде зелена светлина за работа на българи с висше образование, но все пак ограниченията за българските работници остават непроменени във Великобритания, Ирландия, Белгия, Люксембург и Холандия.

Състоянието на трудовия пазар в Италия през настъпващата година е свързано с опасенията за загуба на около 300 000 работни места. Силно засегнати са транспортният сектор и телекомуникациите. Лидерът на най-големия италиански профсъюз Cgil - Сузана Камусо, предупреждава, че има реална опасност от социални сблъсъци през следващите месеци.

Италианският трудов пазар е отворен за българите, но е желателно за всеки български гражданин, който си стяга вече куфарите в посока на Апенините, да се информира обстойно относно реалната обстановка и възможности за работа.

Още: "Радев иска да суспендира Конституцията": Позиция на 40 преподаватели по право

Още: Изцяло затвориха платното за движение от София за Бургас на „Тракия“

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес