Гърция губи Коне за мача с чудото Коста Рика

10098

Наставникът на Гърция Фернандо Сантош няма да може да разчита на полузащитника Панайотис Коне за осминафиналния мач с Коста Рика. Футболистът има мускулна травма, съобщи треньорът на "елините".

"Коне няма да може да играе срещу Коста Рика", заяви Сантош.

Вратарят на Кот д'Ивоар опасе тревата след гола

Вратарят на Кот д'Ивоар Бубакар Бари опасе тревата на терена след изравнителния гол, който Вилфред Бони вкара на мача с Гърция. "Слонов...

Халфът се контузи при снощната победа на Гържия над Кот д'Ивоар с 2:1, която прати европейците на исторически осминафинали. Той бе заменен още в 12-ата минута от Андреас Самарис, който се оказ голям коз на Сантош, след като откри резултата в 42-ата минута на мача.

В лагера на Гърция има и добри новини - твърде вероятно е титулярен играч на "елините" да се възстанови за важния мач. Става дума за вратаря Орестис Карнезис, който бе заменен принудително от Панайотис Гликос още през първото полувреме заради болки в гърба.

"Състоянието на Карнезис изглежда по-добро. Мисля, че той ще бъде на разположение", разкри селекционерът.