МВнР предупреди българите: Не пътувайте до Южна Африка

27 ноември 2021, 19:02 часа • 5126 | прочитания

По информация на българското посолство в Претория заради новооткрития COVID-19 вариант "Омикрон" голяма част от авиокомпаниите, които оперират от и до Република Южна Африка и страните от региона като Ботсвана, Есватини, Зимбабве и Лесото, са обявили, че спират полетите от тези страни на основата на въведените мерки в съответните държави.

Още: Десетки загинаха при експлозия в североизточната част на Нигерия

Още: Лъв уби 13-годишно дете, слон погуби 54-годишен мъж (ВИДЕО)

В тази връзка от Министерството на външните работи (МВнР) препоръчват на българските граждани да се въздържат от пътувания до страните от южноафриканския регион до изясняване на ситуацията и възстановяване на полетите.

Българските граждани, изпаднали в беда, могат да се свързват с посолството ни в Република Южна Африка денонощно на телефонен номер +27798937336. Той се използва за съобщаване на спешни случаи и кризисни ситуации с цел оказване необходимото съдействие на засегнатите.

Сигнали и молби за съдействие при бедствени ситуации на български граждани се приемат денонощно и на телефонните линии на дирекция "Ситуационен център": +35929482404; +35929713856 или на имейл: crisis@mfa.bg.

Още: Ужасяващи престъпления и опасност от разцепване: Африка не е същата след тази криза

Още: Български снаряди допринасят Судан да бъде разкъсван от война въпреки ембаргото на ЕС

От МВнР препоръчват на българските граждани, при пътувания в чужбина, да се възползват от възможността да се регистрират в раздела "Пътувам за...".

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Илия Лазаров
Илия Лазаров Отговорен редактор
Новините днес