Жител на Оклахома е обвинен в изпращане на съобщения, заплашващи със смърт Джо Байдън, някои конгресмени и техните семейства. Това съобщи американското министерство на правосъдието, цитирано от БГНЕС.
Още: Тръмп върти търговийка и с парфюми - целият свят е принуден да диша "ароматите му": Глас от Русия
Още: Мъск подаде документи за регистрация на партията си и обеща "голяма веселба"
Според ведомството 58-годишният Джон Аренс е изпращал съобщения през май и юни до местния телевизионен канал KOTV, в които е заплашвал публично да убие президента, членове на Конгреса и техните семейства, ако не му бъде платено.
"Джон Аренс твърди, че е изпратил на Newson6 поредица от имейли със заплаха да убие президента, членовете на Конгреса и техните семейства, ако не получи пари. Онлайн заплахите за убийство на длъжностни лица и техните семейства не остават без последици. Арестът и обвинението са първата стъпка. Хората трябва да носят отговорност за предполагаемите си действия", се казва в информацията за ареста, публикувана на уебсайта на американското министерство на правосъдието.
Аренс беше задържан на 18 юни в дома му в Тълса. По време на разпита призна, че е автор на заплахите.
Още: "Сребърни уранови куршуми" - снарядите, които превърнаха M1 Abrams в кошмар
Още: Наводненията в Тексас: Расте броят на загиналите, десетки са в неизвестност (ВИДЕА)