Делото срещу Нетаняху ще продължи на 19 юли

24 май 2020, 21:15 часа 1924 прочитания

На 19 юли ще се проведе следващото заседание по трите дела срещу израелския премиер Бенямин Нетаняху, съобщи израелското радио Kan.

Още: Гранатомети и морски дронове: Гръцки кораб е потопен в Червено море

Още: Нетаняху отложи заминаването си във Вашингтон

То ще се проведе без участието на Нетаняху. Вестник Yedioth Ahronoth отбелязва, че днешното заседание е имало технически характер и делото по същество ще започне след половина или след една гоина.

Преди началото на заседанието Нетаняху заяви пред съда, че обвиненията срещу него за злоупотреби и корупция са изфабрикувани с цел отстраняванета от власт на представителите на десните сили. Той неведнъж е отхвърлял предявяваните срещу него обвинения. През ноември миналата година Нетаняху окачестви решението на генералния прокурор Авихай Манделблит за повдигане на обвинения като „опит за преврат“.

Вижте още:

Още: Не пантера, а лъв: Инцидент с голяма котка в курорт в южната ни съседка (ВИДЕО)

Още: Изненадващо писмо: Палестински лидери предложиха мир на Израел

Започна делото за подкуп срещу Бенямин Нетаняху

 

 

 

Още: Заради Газа: ЕС готви санкции срещу Израел

Още: БРИКС срещу Г-7: Пукнатините в алтернативния нов световен ред

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес