Нова "Мура" се пече за ЦСКА след резил срещу молдовци

14959
Снимка: Иван Йочев

Отборите на ЦСКА и на молдовския Зимбру завършиха 1:1 в първи мач от втория предварителен кръг на турнира Лига Европа.

Сергей Алексеев в 31-ата минута откри резултата в мача, давайки преднина за гостите от Молдова. В 41-ата минута резервата на ЦСКА Антон Карачанаков изравни. Той бе изведен на стрелкова позиция пред вратата на гостите от Венцислав Василев и вкара гол за 1:1. Карачанаков се появи на терена на мястото на Тони Силва в 36-ата минута. Силва получи сериозна контузия, като бе откаран в болница.

Двата отбора изиграха равностоен мач с малко добри положения за гол пред двете врати. В 87-ата минута гостите пропуснаха отлична възможност за втори гол, след като удар на Александру Гросу срещна лявата гредата на вратата на ЦСКА.

В добавеното време на мача Карачанаков пропусна да вкара втори гол и да донесе успеха на ЦСКА, след като ударът му бе спасен от вратаря на Зимбру.