Началникът на ареста в Бургас е отстранен от длъжност. Срещу него започва дисциплинарно производство заради установени нарушения, съобщиха от пресцентъра на Министерството на правосъдието.
Още: Обявиха носителите на отличието "Златно перо" за 2025 г.
Още: Тапи към морето: Как се променя движението по АМ "Тракия"
Министърът на правосъдието Диана Ковачева разпореди на 1 септември 2012 г. проверка във връзка със смъртта на германския гражданин Ролф Гремел в ареста в град Бургас. В резултат на извършените действия дисциплинарни производства са образувани и срещу други двама служители на ареста.
Министър Диана Ковачева назначи днес допълнителна по-задълбочена проверка, чиято цел е да анализира всички факти и обстоятелства, довели до смъртта на арестанта.
Със заповед на министъра на правосъдието е създадена и работна група, която да актуализира списъците на разрешените вещи и предмети, които могат да ползват лишените от свобода и задържаните в следствените арести. С цел обобщаване на практиката Министерство на правосъдието е поискало становището на всички началници на арести и затвори в страната.
Още: Кой има имен ден днес, 9 май 2025 г. Честито!
Още: Прогноза за времето - 9 май 2025 г. (петък)
Редактор: Калина Здравкова