46-годишен мъж е оцелял по чудо, след като е бил нападнат от двама маскирани мъже. Във вторник пострадалият е претърпял операция. Има множество травми по главата и контузия на единия крак. Инцидентът е станал на 11 юни. Все още няма задържан.
Още: Жилищен блок гори в столичния квартал „Надежда“
Още: След издирване в Слънчев бряг: Откриха 16-годишен украинец с аутизъм
Димитър Ивайлов влиза да пазарува в магазин в центъра на София. В автомобила му го чака жената, с която живее. Пред Нова телевизия тя разказа за случилото се.
„Димитър мина отзад, за да остави покупките в багажника. В началото не виждах какво се случва. Той е усетил силен удар в главата. Погледнах в огледалото за обратно виждане и видях, че двама мъже се разправят с него. Помислих, че ни обират, защото в чантата имах голяма сума пари. Отворих задната врата, за да си взема чантата. Затваряйки я, видях, че един от маскираните нападатели държи чук”, разказа Поля Малинова.
Жената опитва да предотврати побоя. Тя сподели, че мъжете са удряли Димитър с чукове по главата и по краката. Свидетел също опитва да спре нападението, но мъжете нападат и него. Охранителни камери записват инцидента. На кадрите се виждат лицата на извършителите.
Още: Дете загина, пометено от джип в Добричко
Още: Назначила сестра си: Глобиха директорката на Агенцията за българите в чужбина
Димитър е с множество счупвания на лицето и счупвания на крака. Мъжът е настанен в „Пирогов” в много тежко състояние. Семейството подозира, че поръчители на нападението са конкурентна на тяхната фирма. През годините те многократно са ги тормозили, за което Поля и Димитър подават сигнали в ГДБОП, полицията и прокуратурата. Реакция обаче няма.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Съдят полицая, участвал в гонката със загинал мъж в Стара Загора
Още: След сбиване с баща си: 13-годишно дете е със счупено ребро
"Пукали са ни гумите, заливаха ни ателието с блажна боя. Лепиха ключалките с лепило. Преди година мен ме нападнаха. Засякоха ме на пътя и аз отбих. Слезе човек от колата, която ме засече, и ме удари. Спряха коли, автобуси. Човекът, който ме нападна, видя, че има много хора и си тръгна. Подала съм жалба във Второ РУ, знам кой ме нападна. Засега наказание за тези хора няма", разказа Поля.