Европейският съюз реши да отпусне 300 милиона евро за развитието на европейския космически сектор. Това съобщи Европейската комисия (ЕК), цитирана от ТАСС.
Още: Тактика: Русия удари център за набор на войници за трети път тази седмица (ВИДЕО)
Още: Евакуираха депутатите в Косово: Ето защо (ВИДЕО)
"Европейската комисия и Европейският инвестиционен фонд обявяват днес отпускането на 300 милиона евро космически инвестиции, като 100 милиона евро ще бъдат отпуснати от бюджета на ЕС за подкрепа на иновациите в бранша", се казва в изявление на ЕК.
Както отбеляза европейският комисар по вътрешния пазар Тиери Бретон, „това са инвестиции в малки и средни предприятия с космически технологии, които ни доближават до целта за преход към цифрови технологии“.
„Това решение подкрепя развитието на европейски космически стартъп компании и показва, че европейският космически сектор процъфтява“, добави той.
Още: Ракети "Таурус" срещу терора на Русия: Кметът на Киев с призив към Германия
Още: С два указа Путин призна смъртта на зам.-командващия руските военноморски сили в Украйна