До петък на Украйна ще са нужни 5 милиарда евро, за да избегне икономическия колапс. Това съобщи британският вестник The Times, позовавайки се на западни дипломати от обкръжението на върховния представител на ЕС за външната политика и сигурността Катрин Аштън, която във вторник посети Киев.
Още: Бриджит Бардо изпрати слухов апарат на Макрон: Това е последната й битка (ВИДЕО)
Още: Полша наказа Русия за пожара, изпепелил най-големия мол във Варшава (ВИДЕО)
Новите украински лидери са предупредили западните правителства, че в течение на следващите няколко дни трябва да поискат помощ в размер на 5 милиарда евро, отбелязва изданието.
По данни на вестника, на западните дипломати са били представени отчети за предстоящите бюджетни плащания, които трябва да се покрият в следващите няколко дни.
„За доставяния от Русия газ трябва да бъдат платени 1.3 милиарда евро, още 870 милиона евро трябва да бъдат погасени по ангажиментите към МВФ, а също трябва да се изплатят пенсии и заплати в държавния сектор", цитира вестникът получения документ.
Още: Руската пропаганда измисли кокаинов скандал с Макрон, Мерц и Стармър (ВИДЕО и СНИМКА)