Не искал руски паспорт: 88-годишен украинец избяга от окупирания Донецк с една раница на гръб (ВИДЕО)

24 април 2024, 16:27 часа 3593 прочитания

88-годишен украинец от село Очеретине в окупираната Донецка област успял сам да се измъкне от окупация след като руснаците му взели на него и съседите му украинските паспорти, за да ги сменят с руски. Това съобщи началникът на Донецката областна военна администрация Вадим Филашкин, цитиран от "Украинская правда".

Още: Рюте: Лавров е министър още от времето на Исус и оттогава нищо полезно не е излязло от устата му

Още: Най-известният руски завод за ПВО и дронове спря работа: Ефектът на украинските дронове

Още: Украинската армия се разпада, няма да ни спрат американските пари: Дясната ръка на Кадиров

Мъжът на име Иван Якович поел от вкъщи с една раница на гръб и вървял пеша, криейки се от обстрелите, докато преминал на контролираната от Украйна територия. Оказана му е помощ първоначално от доброволци, след което и от властите. В момента той е настанен във временен приют и предстои да бъде поет от една от институциите за социална защита, които ще му предоставят жилище и ще му бъде оказана необходимата помощ.

Още: 25 хиляди са депортираните в Русия украинци: Принуждават ги да вземат руски паспорт

Още: Голям пожар пламна на един от ръкавите на Халкидики (ВИДЕО, СНИМКИ)

Още: Скандалните сделки, които пълнят военната каса на Русия

Още: Украинското министерство на отбраната иска обяснения от Пентагона заради съобщения за спиране на оръжейните доставки

Още: Обидите на Путиновите пропагандисти преляха чашата: Армения иска да спре руската телевизия

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес