Николай Патрушев: Целите на Русия ще бъдат постигнати, независимо от помощта на Запада за Украйна
"Целите на специалната операция е да се осигури защита на хората от геноцида от страна на украинското неонацистки режим, да се демилитаризира и денацифицира територията на Украйна, да се постигне нейният неутрален статус, който е вписан в украинската конституция", каза още Патрушев по време на съвещание по въпросите на националната сигурност на РФ, провеждащ се в Хабаровск, съобщи Интерфакс.
Патрушев допълни, че Русия е била принудена да вземе решение за провеждането на "специалната военна операция защото разпространението на неонацизма в Украйна, функционирането на биолаборатории на територията ѝ (какво всъщност са въпросните биолаборатории, научете в материала: "Биолабораториите в Украйна - какво всъщност правят САЩ там"), включени във военно-биологичната програма на САЩ, а така също и изявленията на киевските власти за планове за създаването на ядрено оръжие и встъпване в НАТО, са създавали съществени заплахи за безопасността не само на Русия, но и на целия свят."
По думите му, "решението на НАТО да обяви Русия за враг води до ескалация на напрежението и дестабилизирането на безопасността в Европа и противоречи на основополагащия акт Русия-НАТО.
Още от ЕВРОПА:
Преместиха Навални в карцер с ужасяващи условия, след като създаде затворнически профсъюз
Украйна се готви за руска атака от Беларус в Деня на независимостта
Руското военно министерство: Взривът в склад за боеприпаси в Крим е диверсия (ВИДЕО)
Русия: Спецоперацията ще приключи на западните граници на Украйна
Русия потвърди за взривовете в Крим - пак лансира версия, че причината е пожар (ВИДЕО)
Латвия даде на Украйна американски гаубици
Разследващи: Русия показа новия си робот чудо, който може да се купи ... в AliExpress (ВИДЕО)
Финландия ще ограничи издаването на туристически визи за руснаци
Естония маха всички съветски паметници
Шойгу: Никой в НАТО не се съмнява, че целите на спецоперацията ще бъдат постигнати
Редактор:
Евгения Чаушева
Етикети: Николай Патрушев война Украйна