Руски склад за боеприпаси пламна близо до границата с Украйна (ВИДЕО)

18 август 2022, 22:08 часа 5348 прочитания

Две руски села бяха евакуирани днес, след като избухна пожар в склад за боеприпаси близо до границата с Украйна, съобщиха местните власти. Пожарът идва дни след експлозиите във военна база и склад за боеприпаси в Крим - анексирания от Москва украински полуостров, които Русия нарече "саботаж" от страна на Киев.

Още: ООН потвърди: Русия изби с терористична атака десетки украински военнопленници

Още: "По-образовани са от местните": Какво се случва с украинските бежанци?

"Депо за боеприпаси се запали близо до село Тимоново", на по-малко от 50 км от украинската граница в Белгородска област, се казва в изявление на губернатора на областта Вячеслав Гладков.

Не се съобщава за жертви, но жителите на Тимоново и близкото село Солоти са "преместени на безопасно разстояние", каза той и добави, че властите разследват причината за пожара.

Видеоклип, публикуван в социалните медии, показва огромно огнено кълбо, което издига стълб черен дим.

Още: Ракети Storm Shadow и дронове: Куп украински удари по Русия, данни за изгорели руски самолети и хеликоптери (ВИДЕО)*

Още: Вучич се закани на протестиращите: Правят каквото си искат, носят само зло

Още: Украйна с тежки удари по Луганск и Донецк, тревога затвори Кримския мост (ВИДЕО)

Още: Само за 15 минути: Грешка превърна хиляди в милионери от лотарията в Норвегия

 

На друго видео се виждат няколко експлозии в бърза последователност в далечината. По-рано този месец бомба избухна близо до военното летище Саки в Крим, убивайки един човек и ранявайки няколко други.

Още: Русия иска да увеличи производството на бойни самолети

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 01.07.25 - Германия обеща оръжия за Киев и натиск върху Русия

Няколко дни по-късно взривове избухнаха в друг склад за боеприпаси в Крим. Във втория случай Москва необичайно призна, че е имало акт на "саботаж". От началото на войната в Украйна в края на февруари Москва многократно обвинява украинските сили, че извършват удари на нейна територия, особено в Белгородската област.

 

Миналия месец ракети паднаха в провинциалната столица Белгород, при което според местните власти са загинали най-малко четирима цивилни. По-рано този месец Гладков обвини Украйна, че е извършила нападение срещу склад за гориво в Белгород с два хеликоптера.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Мартин Стоянов
Мартин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес