Полша може да отвори ресторантите и хотелите през февруари, заяви министър-председателят на страната Матеуш Моравецки.
Още: Русия си крие демографските данни: За да не се знае колко измират в Украйна
Още: Г-н президент, Влад Путин ще продължи да ви обижда, ако покажете слабост: Апел към Тръмп
Заради големия брой случаи на заразени с коронавирус, правителството въведе национална карантина. Затворени са хотелите, басейните, фитнес залите, а ресторантите, баровете и кафенетата може да работят само като предлагат храна и напитки за вкъщи. Забранено е събирането на повече от 5 души на едно място, ако не са членове на едно домакинство. Носенето на маски е задължително, включително и на открито.
„Има няколко отрасъла, които най-много от всички пострадаха от коронавируса. Те са затворени, защото са основен източник на зараза. Това са гастрономиите, хотелиерският бизнес и туризмът. В близките десет дни с представителите на тези сектори ще се опитаме да разработим санитарни протоколи за работа в условията на пандемия“, каза премиерът.
Решението за отваряне на бизнеса от споменатите сектори ще зависи от броя на заразените и на леталните случаи, от ситуацията в съседните държави и темповете на ваксиниране.
Още: Германският канцлер: Русия вече ни атакува. ГУР: Кремъл праща войници в Армения (ВИДЕО)
Налице е желание тези протоколи да започнат да се прилагат през февруари, но засега не е ясна конкретната дата. „Ако след пет или десет дни настъпи рязко увеличение на заразените и на смъртните случаи, със сигурност ще трябва да променим плановете си“, каза Моравецки.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Руски милиардер остава в ареста в Армения с обвинение в опит за завземане на властта