Втори пожарникар, който беше ранен при пожар в Югоизточна Испания вчера, почина, а над 900 души бяха евакуирани през нощта по море в района на остров Гомера на Канарските острови, съобщиха местните власти.
Още: Украински удар по цел в Курска област, пламна и руска нефтена платформа (ВИДЕО)
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 12.05.25 - Зеленски ще чака Путин в Турция
Един пожарникар загина вчера, борейки се с огъня, който бушува в гористата област Торре де Масанес близо до Аликанте. Трима други бяха приети в болница. Единият от ранените почина, а другите двама все още са в болница, съобщи говорителка на префектурата в Аликанте, като уточни, че пожарът "продължава да е активен".
На остров Гомера, където огънят тръгна на 4 август и вече опустоши 800 хектара в природен парк Гарахонай, вписан в Списъка на световното културно наследство на ЮНЕСКО, над 900 души трябваше да бъдат евакуирани с кораб през нощта в област Вайе Гран Рей в южната част на острова, обхваната от дим.
"Тази нощ 3000 души бяха евакуирани в област Вайе Гран Рей. Над 900 души бяха прехвърлени с кораб до Сан Себастиан", главен град на малкия остров, съобщи говорителка на службата за спешна помощ на Канарските острови. "Пожарът остава активен и десет самолета и хеликоптера трябва да пристигнат през деня", уточни тя.
Още: САТЕЛИТНИ СНИМКИ: Щети и разрушения в още два руски военни завода след украински удари
Още: "А какво се случи всъщност?": Дълбоко в себе си руснаците крият истината за Русия
Редица пожари избухнаха в цяла Испания от петък насам заради сушата и високите температури, които изгориха хиляди хектари земя.
Редактор: Георги Иванов
Още: Зеленски заби пирона в дипломатическия ковчег на Путин: Чакам те в Турция
Още: Мерц: Първо да се свалят оръжията, след това да започнат преговорите