Александър-Арнолд обясни за трика при корнера, довел до уникалния гол (ВИДЕО)

9559

Защитникът на Ливърпул Трент Александър-Арнолд разясни ситуацията с изпълнението на ъгловия удар, след който дойде четвъртото попадение за Ливърпул във вратата на Барселона.

Английският национал тръгна да центрира, после уж реши да предостави топката на свой съотборник за изпълнението, но рязко се върна и подаде на Дивок Ориги, който бе непокрит от защитата на каталунците и простреля вратата им.

Феноменалният гол на Меси срещу Ливърпул, който остави света без думи (ВИДЕО)

Преди години една от големите разлики между Кристиано Роналдо и Лионел Меси беше в изпъленението на преки свободни удари. Тогава португ...

"Този корнер беше спонтанен. Това е момент, когато забелязваш шанс. Ориги е топ-играч, а такива моменти се помнят дълго", заяви Александър-Арнолд.

Ливърпул е четвъртият клуб в историята на Шампионска лига, който става победител след разгромно поражение в първата среща - с три или повече гола. В първия двубой на "Камп Ноу" Барселона се наложи с 3:0, но снощи загуби реванша с 0:4. Миналата година Барса преживя подобно нещо на четвъртфинал - победа с 4:1 като домакин над Рома, но загуба с 0:3 в Рим. Барса е от страната на победителите срещу ПСЖ през 2017 година - 0:4 в Париж, но 6:1 на "Камп Ноу". А през вече далечната 2004 година, на четвъртфинал Милан бие Депортиво Ла Коруня с 4:1, но пада като гост с 0:4. Във финала Ливърпул ще играе с победителя от сблъсъка Аякс - Тотнъм.

Видео от уникалния ъглов удар, довел до четвъртия гол във вратата на Барселона, вижте в Sportlive.bg!