Дузпа в края на мача спаси Реал Мадрид срещу Ювентус

5574
Снимка: Guliver/GettyImages

След като Рома сътвори чудото срещу Барселона, сега Ювентус беше много близо до това да отстрани Реал Мадрид. "Старата госпожа" тотално надхитри "кралете" и водеше с 3:0 на "Сантяго Бернабеу" преди да се стигне до абсолютна глупост на Мехди Бенатиа, който в последните секунди на добавеното време фаулира Лукас Васкес в наказателното поле. Съдията отсъди дузпа, а Роналдо беше категоричен и прати Реал Мадрид на 1/2-финал след 1:3 в реванша и общ резултат 4:3.

Отсъдената дузпа в полза на Реал Мадрид е изключително спорна, най-вече поради факта, че е отсъдена в края на мача. Действително Мехди Бенатия побутва Васкес в гръб, а освен това не успя да играе с топката, докато испанският национал беше в голова позиция. Дискусиите обаче ще продължат дълго след последния съдийски сигнал.

Ювентус отказа Тотнъм от Шампионска лига с бърз обрат в Лондон (ВИДЕО)

Отборът на Ювентус направи неочакваното и отстрани Тотнъм на 1/8-финалите в Шампионска лига. "Старата госпожа" направи шокиращ обрат на...

Иначе мачът почна перфектно за Ювентус, който отбеляза още във 2'. Кедира центрира страхотно за Манджукич, който надскочи най-ниския на терена Карвахал и реализира за 1:0. В края на полувремето идентична ситуация се разви в наказателното поле на Реал. Центрирането беше насочено към Манджукич, а отново Карвахал беше оставен да го пази - нов удар с глава и 2:0.

Зинедин Зидан направи две ключови промени на почивката и пусна Лукас Васкес и Марко Асенсио. Отборът заигра много по-добре, но в 60' Навас изпусна топката при центриране и Матуиди вкара за 0:3 - мачът започна отначало.

Реал Мадрид се опита да натисне и Буфон спаси на два пъти своите, но в края на мача се стигна до изключително сложна ситуация. Центриране отляво на нападението беше насочено към далечната греда, където Роналдо с глава свали за Лукас Васкес. Той беше изпуснат от Бенатиа, който след това се подпря с ръце за него и се опита да му избие топката. Защитникът не игра с топката, а Васкес падна на тревата - съдията взе решение и отсъди дузпа. Последва страхотен скандал - Буфон скочи на рефера и започна да го залива с навиквания и псувни, а съдията му показа директен червен картон. Играта се забави с 5 минути, Счесни влезе на терена, но не успя да спре Роналдо - Кристиано би в горния десен ъгъл и безапелационното му изпълнение прати Реал на полуфинал.