Мачовете в Европа през уикенда - Обзор (ВИДЕО)

1193
Снимка: Getty Images / Guliver

Висша лига - 17 кръг

Челси и Диего Коща продължават да пишат история в английската Висша лига. Нападателят бе в основата на 11 поредна победа за своя отбор, като вкара единственото попадение в срещата срещу Кристъл Палас.

Голямото дерби на кръга обаче бе битката между Манчестър Сити и Арсенал на "Етихад". "Гражданите" трябваше да постигат пълен обрат в срещата и след голове на Сане и Рахийм Стърлинг през втората част успяха да сломят защитата на Арсенал. За "Топчийте" точен бе Тио Уолкът още в 5 минута, но след това той и съотборниците му оставиха прекалено много пространства на играчите на Пеп Гуардиола и резултата бе закономерен.

Преследвачите Манчестър Юнайтед и Тотнъм също записаха победи, съответно срещу УБА и Бърнли.

Тази вечер от 22:00 часа ще се изиграе голямото мърсисайдтско дерби между тимовете на Евертън и Ливърпул. Прогнозите са за убедителна победа на "червените", но в миналия кръг "Карамелите" победиха Арсенал на своя "Гудисън парк".

Класиране след 17 кръг: Челси - 43 т., Манчестър Сити - 36т., Ливърпул - 35 т. (мач по-малко), Арсенал - 35т.

Примера дивисион: 16 кръг

Барселона победи Еспаньол с 4:1 в каталунското дерби, а головете за победителите отбелязаха Луис Суарез (18, 67), Жорди Алба (68) и Лионел Меси (90). Еспаньол се отчете с едно попадение, дело на Давид Лопез в 79 минута.

По този начин Барселона доближи Реал Мадрид в класирането на Ла Лига и вече е само на 3 точки зад големия си противник, но и с мач повече. Тази седмица "Кралете" не играха в испанското първенство, а бяха заети със спечелването на Световното клубно първенство в Япония.

Атлетико Мадрид и Севиля също постигнаха победи в своите срещи, съответно срещу Лас Палмас и Малага, и продължават преследването на водачите в първенството.

Класиране след 16 кръг: Реал Мадрид - 37 т. (мач по-малко), Барселона - 34т., Севиля - 33т., Виляреал - 29т.

Серия А - 17 кръг

Ювентус върви уверено към нова титла на Италия, след като победи най-големият си опонент през тази кампания Рома с 1:0. Голът на "Старата госпожа" отбеляза Гонзало Игуаин още в 14 минута. "Римските вълци" опитаха да изравнят, но всичките им сили бяха напразни.

Наполи се изкачи на трето място в първенството след уникален мач срещу Торино. Неаполитанци спечелиха с 5:3, а белгийската звезда Дрис Мертенс реализира 4 попадения. Той реализира хеттрик и през миналата седмица и с това той стана първият играч реализирал поне по 3 гола в 2 последователни мача в Серия А от 22 години насам.

Милан стъпи накриво срещу Аталанта и се свлече до 5 място в подреждането.

Класиране след 17 кръг: Ювентус - 42т., Рома - 35т., Наполи - 34т., Лацио - 34т.

Челси с 11-а поредна победа, Коща отново бележи

Лидерът във Висшата лига Челси се зарадва с минимален успех в лондонското дерби срещу Кристъл Палас. Единственото попадение в срещата ...

Бундеслига - 15 кръг

Гонитбата между Байерн Мюнхен и РБ Лайпциг в германското първенство продължава с пълна сила. Баварците остават начело в класирането след трудна победа с 1:0 като гост на последния в таблицата тим на Дармщад. Единственото попадения падна чак в 71 минута и бе дело на Дъглас Коща.

РБ Лайпциг от своя страна нямаше никакви проблеми срещу Херта Берлин. По едно попадения във всяко полувреме бе достатъчно за новака да запише поредната си победа от началото на сезона и да бъде с еднакъв актив като Байерн Мюнхен.

Класиране в Бундеслигата след 15 кръг: Байер Мюнхен - 36т., РБ Лайпциг - 36т., Хофенхайм - 27 т., Херта Берлин - 27т.