Тибо Куртоа: Спасяването срещу Тери не беше чак толкова трудно

7195

Вратарят на Атлетико Мадрид Тибо Куртоа бе удовлетворен от победата с 3:1 над Челси, чиято собственост е, но не се съгласи с казаното мениджъра на „сините“ Жозе Моуриньо.

След края на полуфиналния реванш португалецът заяви, че една минута през втората част е предрешила изхода на двубоя. Според него ключовите моменти в тези 60 секунди са били два - първо спасяването на Куртоа срещу Джон Тери и дузпата за Атлетико в другото наказателно поле.

Атлетико води с 4-1 победи във финали срещу Реал

Феновете на испанския футбол са в еуфория от предстоящия финал в Шампионската лига между мадридските съперници Реал и Атлетико. Привър...

Белгийският национал обаче не прие епитета „невъзможен“, с който Специалния описа неговата намеса срещу капитана на Челси.

„През второто полувреме излязохме, за да печелим мача. Наистина се получи добър мач и сега отиваме в Лисабон“ - каза стражът на „дюшекчиите“.

„Аз просто играх моята игра и опитах да помогна. Спасяването срещу Тери не беше чак толкова трудно, нито пък това срещу Азар бе толкова важно. Тогава водехме с 3:1 и вече бе към края на мача“ - допълни Куртоа.