В дербито: Англия удържа победата срещу Италия, Кейн с исторически гол (ВИДЕО)

3756

Англия устиска победата срещу Италия в дербито от първия ден на квалификациите за ЕВРО 2024. В двубой от група "C" на стадион “Диего Армандо Марадона” "трите лъва" надделяха с 2:1. Деклан Райс откри резултата още в 13-ата минута. В 44-тата Хари Кейн удвои от дузпа, за да стане голмайстор номер 1 на страната за всички времена. Матео Ретеги вкара почетното попадение за "адзурите" през втората част, а Люк Шоу бе изгонен с два жълти картона в рамките на няколко секунди.

Домакините започнаха по-активно, но в 13-ата минута Джуд Белингам стреля опасно от дистанция. Донарума се намеси и изби в корнер. От последвалото центриране падна първият гол за възпитаниците на Гарет Саутгейт. Въпреки че удар на Кейн бе блокиран, при добавката Райс реализира за 0:1. Попадението драстично подобри настроението в играта на гостите.

ПРЕДИ СРЕЩАТА: Италианската полиция и Скотланд Ярд бяха на нокти

Калвин Филипс пробва късмета си с шут от далеч, който не попадна в целта. В 41-вата минута главният рефер Сърджан Йованович, привикан от ВАР, посочи бялата точка за игра с ръка на Ди Лоренцо. Звездата на Тотнъм Кейн се нагърби с изпълнението и бе безпогрешен, вследствие на което оглави голмайсторската класация на Англия за всички времена. Секунди по-късно Грилийш пропусна фрапантно на почти празна врата.

Втората част протече в пълен контраст. Възпитаниците на Манчини упорито търсеха начин да се върнат в двубоя. Напълно заслужено в 56-ата минута дебютантът Ретеги преодоля Пикфорд за 1:2. В хода на нападението Магуайър фаулира жестоко Барела, но се размина с жълт картон. Италия обсади своя противник до края на мача. Положението за "трите лъва" се влоши в 78-ата минута, когато Люк Шоу бе изгонен. В крайна сметка англичаните устискаха преднината и се поздравиха с успех.