Заедно можем!

Вижте кадри от победата на златното ни момиче Ивет Горанова (ВИДЕО)

11798
Снимка: БОК/ Костадин Андонов

Ивет Горанова стана олимпийска шампионка в категория до 55 кг в карате дисциплината кумите на игрите в Токио. Българката победи Анжелика Терлюга от Украйна във финала.

Това е първа олимпийска титла за страната ни от близо 13 години! Последното българско злато на най-големия спортен форум спечели Румяна Нейкова в женския скиф в Пекин 2008.

Първо злато за България в Токио! Ивет Горанова прекъсна 13-годишното чакане

Ивет Горанова стана олимпийска шампионка в категория до 55 кг в карате дисциплината кумите на игрите в Токио. Българката победи Анжелик...

21-годишната състезателка постигна невероятен успех в олимпийския дебют на каратето. Дотук в кариерата си Горанова е бронзова медалистка от световното първенство през 2018 г., а година по-късно спечели същия медал и на европейския шампионат.

През 2019 г. каратистката спечели злато и на европейските игри.