Рашков съжалява, че не се справил с Борисов в мутренските години, но иска да го направи - от ГЕРБ му скочиха

23 юли 2021, 11:04 часа 9208 прочитания

Служебният вътрешен министър Бойко Рашков съжалява само за едно от мутренските години – че тогава не се е справил с Бойко Борисов, но имало време. От вас зависи, дайте ми тази възможност, призова Рашков депутатите.

Още: Трайчо Трайков предлага МОЧА да иде на Бузлуджа

Още: Митрофанова обяви какви са плановете ѝ в България, направи признание за руския език

"Написал съм повече от 100 текста по закони и считам, че съм бил полезен за нацията", допълни Рашков.

Това предизвика яростна реакция от депутатите от ГЕРБ.

Едно от остриетата им Тома Биков заяви по адрес на Рашков, че не може да бъде морален стожер на нацията. Не се справихте с Георги Илиев, с Илия Павлов не се справихте. Докарахте държавата до крах, заяде се Биков със силовия министър.

Още: Столична община иска "Възраждане" да махне палатковия лагер срещу еврото

Още: Кметът на "Западен" в Пловдив: Целта е да се окалят много други хора от "Продължаваме Промяната"

Рашков обвини депутатите от ГЕРБ, че с опитите си да го прекъсват му напомнят за поведението на силовите групировки през 1995 и 1996 година. После Биков излезе да му обясни, че много добре помни мутренските времена и как е ходил на протести да „сваля с камъни“ Жан Виденов и самия Рашков.

Тогава Бойко Рашков беше в ръководството на Националната следствена служба. Това накара вътрешния министър да напомни за миналото на Бойко Борисов, който по това време имаше обща фирма с фигури от СИК.

Маноил Манев от ГЕРБ - СДС заяви, че когато един служебен министър се изправи и започне да раздава квалификации и да се моли да го направят министър в един следващ кабинет, е малко чудно мълчанието на председателя на Народното събрание. Той заяви, че се потъпква парламентаризма всяка минута.

Председателят на парламента Ива Митева се скара на депутатите от ГЕРБ, че предизвиквали от самото начало служебния вътрешен министър, а след това се сърдели на неговите изказвания.

Още: Със спокойствие и гордост: Кирил Петков подаде оставка като депутат

Още: АЛДЕ създали нова процедура, за да изключат ДПС на Пеевски: Кирил Петков с информация

Той е министър и трябва да го уважавате, призова тя доскорошните управляващи.

От БСП разкритикуваха ГЕРБ да не говорят за погазване на парламентаризма, при положение, че техният премиер с години не е стъпвал в парламента. Социалистите призоваха да се охладят страстите.

Още: Рашков: Гешев е извършил престъпление, давам го на прокурор

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес