Българският футболен съюз е нелегитимен, стана ясно преди минути от решение на Върховния касационен съд, предаде БГНЕС. Жалбата за легитимноста на БФС бе пусната още през 2009 година от Христо Порточанов.
Още: Заради транспортната блокада: Граждани на протест срещу синдикатите (СНИМКИ)
Още: Гръмотевични бури и градушки, как да ги избегнете през празниците. Времето в почивните дни
Решението не подлежи на обжалване. Следващата стъпка е да се свика незабавно нов изборен конгрес на БФС. Всички решения на ръководството, избрано през 2009 година, пък могат да бъдат атакувани в съда.
Основната беда в решението за БФС е, че е възможно всички решения на съюза от 2009 година да бъдат атакувани в съда. Това включва намаляването на клубовете в А група, договорите за телевизионни права и още много други.
БФС имаше 30 дни да обжалва решението пред Върховния касационен съд, но последният днес реши да не допусне обжалването и така остава присъдата на Апелативния съд.
Още: Промени в движението по АМ “Тракия“, затварят ключов проход
Още: Дневен хороскоп за 24 май 2025 г.
Тепърва ще се изчаква позицията на ФИФА и УЕФА - в редица случаи в други държави, когато държавата е вземала в свои ръце нещата с футбола, е имало решения за изключване на футболните отбори от съответната страна, включително националният, от международни състезания.