По покана на държавния глава Румен Радев председателят на Европейския съвет Доналд Туск ще бъде на работно посещение в България, съобщиха от прессекретариата на държавния глава.
Още: Експерт: Държави поддържат свои специални кибер армии
Още: Най-важните новини за деня: 19 юни 2025 г.
На 4 април Доналд Туск и президентът Румен Радев ще посетят Тристранния контактен център за полицейско и митническо сътрудничество на ГКПП – „Капитан Андреево“, както и граничната ограда, северно от контролно-пропускателния пункт.
Двамата ще извършат оглед с хеликоптер на съоръженията по границата от ГКПП – „Капитан Андреево“ до ГКПП „Лесово“, след което ще посетят Регионалния координационен център в РДГП в град Елхово.
По-късно българският президент и председателят на Европейския съвет ще проведат среща „на четири очи“ на „Дондуков“ 2 и ще участват в пленарни разговори между представители на българските институции и на Европейския съвет.
Още: Военният „Спартан” транспортира болно дете от Антверпен до София
Още: Доц. Илия Кожухаров – свободен дух в несвободно време (ВИДЕО)
Румен Радев и Доналд Туск ще направят изявления за медиите в Гербовата зала на „Дондуков“ 2.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Най-важните съвети за лятната почивка са тук (ВИДЕО)
Още: Промени в движението по АМ “Тракия“ в Пловдивско и Пазарджишко (СНИМКИ)