Иран отрича участие в бургаския атентат

08 февруари 2013, 14:40 часа • 7448 | прочитания

Ислямската република няма пръст в бургаския атентат, който отне живота на петима израелски туристи и един български гражданин, съобщи посланикът на Техеран в София Голамреза Багери, цитиран от в-к "Аарец", предаде БГНЕС.

Още: Цените на имотите в София след приемането на еврото: "Чуждестранни граждани искат да инвестират у нас"

Още: LUNAR 2025: Над 600 хиляди души изпълниха центъра на София за Фестивала на светлините

"Това нападение няма нищо общо с Иран", настоя дипломатът пред репортери. "Ние сме против всяка форма на тероризъм и осъждаме силно всички подобни действия".

По-рано през седмицата израелският премиер Бенямин Нетаняху обвини Техеран, че започнал "световна терористична кампания" след атаката в черноморския град.

В отговор на събитията, с оглед на факта, че нападението е извършено на европейска земя, Брюксел намекна, че обмисля да добави "Хизбула" в списъка с терористичните групировки.

Още: Kaufland Card празнува 3 години с повече от 2 млн. потребители

Още: "Българите не си дават сметка за личностните си ползи от ЕС": Грешките в комуникацията "за" еврото

Съединените щати и Израел считат ливанската шиитска организация за терористична група и настояват ЕС да заеме подобна позиция. Ако това се случи, Брюксел ще замрази всички авоари на ислямистите в Европа.

Редактор: Десислава Ушатова

Още: Канят артисти от цял свят да създадат плакат, вдъхновен от България

Още: Времето утре - 13 май 2025 г. Сняг и гръмотевици - вижте къде

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес