16-годишното момче, което скандализира социалните мрежи с арогантно поведение към учител, ще бъде изключено от училището в Пловдив. Решението е взето още преди видеото да обиколи интернет.
Ученикът съжалява за постъпката си, твърди майка му, която се притеснява да застане пред камера.
"В момента се чувствам страшно обидена и наранена от постъпката, която е извършил той", каза майката на момчето пред bTV. То е сменило 7 училища от първи клас досега.
"Той по този начин, според мен, се опитва да привлече внимание, тъй като винаги е бил отхвърлян от съучениците си, от приятелите, от връстниците си", коментира майката на ученика.
Още: Менторските програми – все по-успешен инструмент за развитие на служители
Още: Нови пътни панели на Дунав мост при Русе, ще има промени в движението (СНИМКИ)
Това не е първият случай на подобно поведение в това училище.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Прогноза за времето - 17 юли 2025 г. (четвъртък)
Още: Държавата отделя средства, за да защити сънародниците ни в чужбина от фалшиви новини
"Повече бяха негативните прояви от негова страна, отколкото положителните", зави директорът на училището Илия Къртев.
Преместването му обаче няма да реши проблема, категорични са психолози.
"Това, което преживява детето, върви с него, независимо в кое училище отива. Не е достатъчно психологът да го вземе в кабинета, да поработи с него един час и след това да го върнат в клас", обясни Евелина Лавчийска, психолог.
Още: Пожар в Пирин: Рядка иглолистна гора е в пламъци (СНИМКИ)
Още: На крака посрещнаха в парламента световните шампионки по волейбол (СНИМКИ)
А насилието над учители се увеличава. Ако преди две години регистрираните случаи са били около 200, то миналата година те са почти двойно. Министерството на образованието е дало 13 милиона лева за назначаване на повече училищни психолози.
"Защото точно те са хората, които могат да дават предписания на учителите в зависимост от състоянието на децата каква да бъде тяхната реакция", заяви Татяна
За една година 360 учители са преминали обучение за справяне с агресията и разпознаването й още в зародиш.