Спецакция погна пияни и дрогирани на пътя

22 януари 2012, 13:53 часа • 4979 | прочитания

От 23 ч. снощи до 4 ч. тази сутрин в на територията на столицата – централна част и „Студентски град” е проведена специализирана полицейска операция, насочена срещу водачи на моторни превозни средства, употребили наркотици или упойващи вещества и алкохол.

Още: Българските католици са доволни от избора на папа Лъв XIV

Още: С половин уста патриарх Даниил призова новия папа да спре реформите

От МВР поясняват, че в хода на акцията са проверени около 230 водачи. Трима от тях са шофирали, след употреба на алкохол, а един – след употреба на наркотици. Мъжът е изпратен в болнично заведение за допълнителни изследвания, отнета му е шофьорската книжка. Ако бъде доказано, че е шофирал, след употреба на наркотик, ще му бъде повдигнато обвинение по чл. 343 б, ал.3 от НК.

В хода на проверките са установени двама водачи – един без „Гражданска отговорност” и без свидетелство за управление на МПС. Съставени са 15 акта за други нарушения на ЗДвП.

С тази акция се слага началото на поредица такива, уточняват от КАТ ”Пътна полиция” при СДВР.

Още: Обявиха носителите на отличието "Златно перо" за 2025 г.

Още: Тапи към морето: Как се променя движението по АМ "Тракия"

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Адриана Димитрова
Адриана Димитрова Отговорен редактор
Новините днес