Южна Корея създаде спецгрупа за наблюдение на КНДР

29 януари 2013, 10:42 часа • 7890 | прочитания

Южнокорейската армия съобщи, че сформирала кризисна работна група, която да следи ядрените обекти в КНДР преди очаквания атомен тест, предаде БГНЕС.

Още: BG-Alert предупреди за опасно време в Ямбол и Бургас

Още: Ограничават движението по част от АМ "Хемус" в понеделник

"Нашите прогнози са, че Северна Корея е пред приключване на подготовките за ядрен тест", обяви говорителят на армията Ким Мин Сьок и потвърди, че опитите могат да се извършат всеки моменти.

Работната група бе създадена от Генералния щаб в Сеул. Тя си служи с разузнавателни данни, събирани както от държавните институции, така и от независими експерти, обясни Ким.

Държавният Корейски институт по геонаука и минерални ресурси създаде специално помещение, което да получава и обработва сеизмична информация, сочеща кога се провежда тестът.

Още: Експерт: Бедността задушава около 1,5 милиона от българите, а неочакваните разходи вкарват в криза всеки втори

Още: Полк. Вилис Цуров: F-16 не е играчка за носталгични ветерани (ВИДЕО)

Институтът засече "изкуствено земетресение" близо 40 секунди след втория ядрен тест на Пхенян през 2009 г..

Наскоро Северът заплаши да детонира ядрено устройство в отговор на разширените санкции на ООН, наложени след ракетния опит на КНДР през декември.

Още: Kaufland получи наградата „Партньор на българския бизнес“ от GLOBAL INDUSTRY AWARDS 2025

Още: Правителството заделя още милиони в борбата с градушките: Има ли ефект обаче?

На среща в неделя лидерът Ким Чен Ун нареди на силите за сигурност да предприемат "значителни и важни държавни мерки", с което подхрани спекулациите за предстоящ тест.

Редактор: Десислава Ушатова

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес