От днес в столичния квартал „Редута” започва подписка за незабавното премахване на незаконен цигански катун, който тероризира хората. Чашата на гражданската нетърпимост прелива вчера след пореден инцидент в парка „Гео Милев“, предаде КРОСС.
Още: Прогноза за времето - 10 май 2025 г. (събота)
Още: Най-важните новини за деня: 9 май 2025 г.
"Млад мъж прави забележка на циганин, който изхвърлял боклуци в зелените площи. В отговор бързо се събира агресивна циганска тълпа, въоръжена с лопати, ножове, колове и вериги и заплашва излезлите на разходка в парка, сред които млади семейства с деца и възрастни хора, съобщават от ВМРО. Парк „Гео Милев” се намира в столичния кв. „Редута” и в близост до него минава ул. „Калиманци”, на която е разположен един от много незаконни цигански катуни в София.
Жителите на „Редута” са твърдо решени да не позволяват повече да се вихри циганската наглост. Искат да сложат край на постоянните грабежи и всякакъв вид престъпни посегателства от страна на обитателите на гетото. Те смятат, че общината нехае за техните проблеми и обвиняват управата на София в бездействие.
Гражданите са решили да предприемат тази последна законова стъпка и да инициират подписка, след като до момента никой не е отговорил на техните сигнали. Надяват се чрез подписката да принудят администрация да си свърши работата.
Още: Облаци, дъжд и хладно време: Прогнозата на Николай Василковски
Според тях, поведението на властите е благосклонно към циганите, но бездейно към редовните данъкоплатци - жители на квартала. Определят бездействието на общината като недопустимо, въпреки че чиновниците се издържат от техните данъци.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: BG-Alert предупреди за опасно време в Ямбол и Бургас
Още: Ограничават движението по част от АМ "Хемус" в понеделник
ВМРО многократно е сезирало всички възможни длъжностни лица в държавата за наличието на незаконното гето на ул. „Калиманци” и за агресивното поведение на неговите обитателите. Странно и необяснимо е бездействието на Столична община по премахването му. Или погледнато от друга страна, търпимостта е обяснима заради задаващите се избори. За пореден път настояваме всички незаконните цигански гета в столицата и страната да бъдат премахнати. За пореден път напомняме, че те са източник на престъпност, проституция и тежки заразни инфекциозни болести", съобщават от партията.
Общинският съветник от ВМРО Ангел Джамбазки внесе доклад за незабавното премахване на гетото на ул. „Калиманци”, както и питане към кмета на Столична община за това кои са виновните длъжностни лица за съществуването му. Питането засяга и въпроса с липсата на цялостна общинска политика по отношение на незаконните цигански гета.
Редактор: Яна Баярова
Още: Полк. Вилис Цуров: F-16 не е играчка за носталгични ветерани (ВИДЕО)