Красимир Анев на 11-то място в спринта на световното по биатлон

9652

Българинът Красимир Анев постигна страхотен успех на световното първенство по биатлон в Нове Место, като завърши на 11-та позиция в дисциплината "спринт". Това е най-доброто класиране на световно на Анев при мъжете.

Анев със сигурност ще участва в преследването, а за отличното му представяне решаваща се оказа стрелбата - Краси не сбърка нито веднъж в десетте си изстрела и завърши на само 48,3 секунди зад шампиона Емил Хегле Свендсен.

Биатлонистите без ски и лекар на Световното

Националите ни по биатлон отиват без ски и лекар на световното първенство в Руполдинг (1-11 март), предаде АСН. "Това, че ще е топло, ...

Свендсен взе девети златен медал от световни първенства по биатлон. Норвежецът направи една грешка, но успя да грабне победата пред лидера за Световната купа Мартен Фуркад, който също сбърка веднъж и остана на 8,1 секунди зад победителя. Трети се класира Якоб Фак, който също като Анев нямаше пропуск на огневия рубеж и остана на 11,2 секунди зад Свендсен.

Другите българи, които участваха в дисциплината, се класираха след 40-то място. Владко Илиев е 43-ти, Мирослав Кенанов е 70-ти, а Михаил Клечеров - 91-ви.