Реал М победи Ман Юнайтед с 3:2 в „Корасон Класик”

5163

На стадион „Сантяго Бернабеу” легендите на Реал Мадрид и Манчестър Юнайтед изиграха помежду си традиционния приятелски мач „Корасон Класик”. Срещата е с благотоворителна цел, като всички събрани средства отиват за децата в Африка. Всяка година се избира различен отбор, който да се изправи срещу ветераните от „белия балет”, като този път честта се падна на бившите звезди от Юнайтед.

Двубоят бе спечелен с 3:2 от Реал Мадрид с голове на Фернандо Мориентес в 7-ата, Луиш Фиго в 11-ата  и Фернандо Редондо в 69-ата минута, а за гостите от Манчестър се разписа Лий Шарп в 8-ата и Теди Шерингам в 80-ата минута. Спектакълът бе ръководен през първото полувреме от не по-малко легендарния съдия от близкото минало Пиерлуиджи Колина. През втората част арбитър беше Карлос Веласко Карвальо.

Така Реал за трети път печели в този благотворителен двубой, като в предните две издания надигра Милан с 4:3 и Байерн (Мюнхен) с 8:3 .

Легендите на Реал: Буйо, Чендо, Карлош, Йеро, Санчес, Зидан, Редондо, Бутрагеньо, Мориентес, Васкес, Фиго

Легендите на Манчестър Ю: Ван дер Сар, Мартин, Ъруин, Форчън, Йонсон, Дъблин, А. Коул, Шерингам, Шарп, Бломквист, Йорк

Чехите отидоха на европейското с влак

Чешкият национален отбор по футбол пристигна с влак в базата си по време на Европейското първенство в полския град Вроцлав. Специалн...

Редактор: Константин Костов