Славия спечели убедително срещу Локомотив София

4777

"Славия" победи "Локомотив София" с 3:1 в първия мач от програмата на 5-ия кръг на "А" група, предаде БГНЕС.

В 36-ата минута Живко Желев отбеляза от фаул за 1:0 с топовен шут в долния ляв ъгъл, след като Янчев чукна топката встрани от стената. Грешка в отбраната на "Локомотив" позволи на Невеш да премина покрай излезлия неразчетено напред Митрев, след което той подаде на Галин Иванов. Бранеков препъна нападателя, който все пак стреля, но Ранджелович изчисти. Това накара Цветан Кръстев да посочи бялата точка в 45-ата минута. От дузпата Димо Атанасов заблуди Митрев и след рикошет в десния стълб прати топката за втори път в мрежата на гостите, правейки 2:0.

В 49-ата минута Маркиньос елегантно премина покрай Желев, напредна към вратата и стреля силно от около 20 метра. Петков се хвърли на плонж, но не успя да стигне до топката, която влетя в долния ляв ъгъл за 2:1. Грешка на Александър Бранеков в 63-ата минута пък позволи на Курдов да излезе сам срещу Митрев и той с техничен удар да реализира за крайното 3:1 за "Славия".

Снимка: Архив