Гришо тръгна с победа в квалификациите на турнира в Куинс Клъб

3773
Снимка: GettyImages

Първата ракета на България Григор Димитров тръгна с успех в квалификациите за турнира от сериите АТР 500 в Куинс Клъб в Лондон. Най-добрият ни тенисист се наложи с 2:0 сета над австралиеца Александър Вукич. Двубоят пък продължи точно един час. Надпреварата в Куинс Клъб е генерална репетиция за стартиращия на 3 юни турнир от Големия шлем – Уимбълдън.

Григор Димитров започна много силно първия сет и след размяна на геймове със съперника стигна до пробив в четвъртия гейм. По този начин родният състезател поведе с 3:1. След това българинът успя да задържи преднината си на корта и в крайна сметка спечели частта с 6:3 и поведе в общия резултат.

В началото на втория сет двамата тенисити си размениха по няколко гейма. Димитров обаче успя да пробие Вукич в седмия гейм. То този начин той отново поведе, а до края на частта не изпусна преднината си и по този начин затвори мача с 6:3: и 6:4. В следващия си мач Гришо ще се изправи срещу победителя от двойката Фелисиано Лопес – Артур Риндеркнех.

Григор Димитров избра да не заявява участие в надпреварата, а да започне от квалификациите. Причината е, че той иска да натрупа повече игрова практика на трева преди старта на Уимбълдън. Най-добрият роден тенисист можеше да стартира директно от основната схема, тъй като позицията му в световната ранглиста му позволява. Той обаче реши да мине през пресявките.

Димитров ще се класира за основната схема на турнира в Куинс Клъб, ако успее да преодолее победителя от срещата между Лопес и Риндеркнех.

ОЩЕ: Лудо влюбен: Гришо засипа любимата си Мадалина с целувки (ВИДЕО).

Очаквайте в Actualno.com: 4 спортни рубрики, които не трябва да изпускате