Майстори! Джокович и Алкарас с нови експресни победи (ВИДЕО)

2453
Снимка: Getty Images/ колаж Actualno.com

Звездите в мъжкия тенис Новак Джокович и Карлос Алкарас продължават безупречното си участие на "Ролан Гарос". Двамата постигнаха нови експресни победи и се класираха за четвъртфиналите на надпреварата. При евентуални успехи и в тази фаза сърбинът и младият испанец ще се изправят един срещу друг.

ОЩЕ: Стана ясно кога Гришо излиза на корта в битката срещу Зверев

Ноле прегази Хуан Пабло Варияс

Световният номер 3 се наложи над Хуан Пабло Варияс с 6:3, 6:2, 6:2 за час и 57 минути и продължава без загубен сет в турнира до момента. Джокович почна колебливо само в първата част на свой сервис, когато съперникът му, който е под номер 94 в ранглистата на АТП, получи възможност за пробив, но я пропусна. Ноле пък поведе с 4:0. Въпреки рибрейка на перуанеца, бившият номер 1 затвори сета с 6:3.

ОЩЕ: Григор Димитров: Не мисля, че съм много далеч от нивото на Алкарас и Джокович

Във втория картината се повтори. Носителят на 22 титли от турнирите на Големия шлем надделя с 6:2. Нищо не се промени и в третата част, като след 1:1 сърбинът натисна педалите и доведе геймовете до 5:1. Варияс взе подаването си, но в крайна сметка отстъпи с 2:6. Това е 17-и четвъртфинал за Новак Джокович на "Ролан Гарос", което е рекорд. Успехът бе и негов 18-и пореден в надпреварите от Големия шлем. В следващия етап Джокера ще се изправи срещу руснака Карен Хачанов.

Алкарас смачка топ играч

Водачът в световната ранглиста победи с 6:3, 6:2, 6:2 Лоренцо Музети и за втора поредна година ще играе на четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция. Сблъсъкът се очакваше с огромен интерес, защото и двамата са специалисти на клей, а освен това са считани за големите звезди на тениса за бъдещето. Интрига в двубоя обаче нямаше, тъй като испанецът бе с класи над съперника си в днешния ден и му даде само седем гейма.

На четвъртфиналите Алкарас ще срещне или поставения под номер 5 в схемата Стефанос Циципас от Гърция, или австрийския квалификант Себастиан Офнер, които играят в последния осминафинал за деня при мъжете.

ОЩЕ: Пътят към финала е открит: Как Григор може да "взриви" Ролан Гарос