Хиляди недоволни от спирането от ЕРТ

13 юни 2013, 21:30 часа • 8108 | прочитания

Хиляди граждани се включиха в протестните демонстрации, организирани днес от синдикатите, след закриването на държавната телевизия и радио. Под обсада са всички регионални радиостанции и телевизионни центрове на държавната телевизия. Над 10 хиляди граждани подкрепят журналистите в Атина.

Още: Разходка в планината или уютен ден с книга? Времето през уикенда 10-11 май 2025 г.

Още: Българските католици са доволни от избора на папа Лъв XIV

Въпреки забраната се излъчват кратки новинарски емисии от Атина, които се предават по интернет и по частната телевизия, собственост на комунистическата партия.

Министърът на финансите Янис Стурнарас заплаши, че правителството ще отнеме лиценза на всички телевизии, които излъчват непозволено извънредните емисии на уволнените журналисти.

Опозицията настоява за спешно заседание на парламента по разразилата се криза след закриването на държавните медии. Премиерът насрочи за понеделник среща на лидерите от управляващата коалиция в търсене на изход от кризата.

Още: С половин уста патриарх Даниил призова новия папа да спре реформите

Още: Обявиха носителите на отличието "Златно перо" за 2025 г.

Общата стачка приключва утре в 6 часа сутринта. Само журналистите от частните медии продължават с щафетни 24 часови стачки.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес