Меркел е против да се дават повече правомощия на ЕК

02 юни 2013, 14:10 часа • 4616 | прочитания

Германският канцлер Ангела Меркел се противопоставя на идеята да се предоставят повече правомощия на Европейската комисия и е съгласна с Франция, че правителствата от Европейския съюз трябва да работят в по-тясно сътрудничество по отношение на икономическата политика.

Още: С половин уста патриарх Даниил призова новия папа да спре реформите

Още: Обявиха носителите на отличието "Златно перо" за 2025 г.

„Не виждам нужда в бъдещите няколко години да се откажем от повече правомощия за сметка на Комисията в Брюксел”, заяви Меркел пред германското списание „Шпигел”.

„Става дума например за пазара на труда и пенсионната система, но също и за данъчната и социална политика. Сътрудничеството в икономическата политика в Европа е твърде слабо и трябва да се засили и това е далеч по-различно от предоставянето на Брюксел нови компетенции”, заяви тя.

По време на преговори в Париж в четвъртък Меркел и френския президент Франсоа Оланд подкрепиха по-тясното икономическо сътрудничество между страните-членки на еврозоната.

Още: Тапи към морето: Как се променя движението по АМ "Тракия"

Още: Кой има имен ден днес, 9 май 2025 г. Честито!

Оланд разкритикува изпълнителния орган на ЕС относно предложените от него предложения от миналата седмица за реформи във френската икономика, като заяви, че ЕК не трябва да „диктува” реформите в страните-членки. Неговият националистически тон разтревожи не само Брюксел, но и някои членове на дясноцентристската коалиция на Меркел.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес