Тачи ще води преговорите с Белград

30 септември 2012, 13:17 часа • 5499 | прочитания

Премиерът на Косово Хашим Тачи лично ще ръководи екипът за преговорите с властите в Белград, съобщава вестник "Коха Диторе", предаде БГНЕС.

Още: Прогноза за времето - 10 май 2025 г. (събота)

Още: Най-важните новини за деня: 9 май 2025 г.

"Ако се стигне до директни преговори на ниво министър-председател, тогава Хашим Тачи няма да избяга от отговорност и лично ще ръководи екипът за преговорите", каза вицепремиерът на Косово Хайредин Кучи.

Той обаче уточни, че на този етап все още не е попълнен екипът за преговори. Кучи съобщи, че правителството в Прищина има изготвено програма, но тя ще бъде одобрена и окончателно приета от Парламента на Косово.

Ако от сръбска страна в преговорите не се включи президентът Томислав Николич тогава и от наша страна няма да участва държавният ни глава Атифете Яхяга, съобщават местни политически лидери пред изданието.

Още: Облаци, дъжд и хладно време: Прогнозата на Николай Василковски

Още: "Опит да се минира конвергентният доклад": "Правосъдие за всеки" с коментар за референдума на Радев (ВИДЕО)

Редактор: Ая Косарова

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес