Дебютантът Босна и Херцеговина срази "ацтеките" (ВИДЕО)

8261

Дебютантът на световно първенство Босна и Херцеговина загатна, че ще създава проблеми на съперниците си по време на предстоящия шампионат в Бразилия. Тимът на Сафет Сушич се наложи с минималното 1:0 над Мексико в приятелска среща, играна в Чикаго. Единственият гол бе дело на Изет Хайрович.

Босна владееше инициативата през по-голямата част от мача и създаде повече голови положения. След като пропуски направиха звездите Един Джеко и Хавиер Ернандес, европейците успяха да поведат малко преди края на полувремето - в 42-рата минута, когато Хайрович получи отличен пас от Сеяд Халилович и с изстрел от наказателното поле простреля вратаря на "ацтеките".

Рахимич: Полуфинал ще е отличен резултат за Босна

Селекционерът на Босна и Херцеговина Елвер Рахимич вярва, че за неговия отбор, който е абсолютен дебютант на световното първенство в Бр...

През втората част шансове имаше и пред двата отбора, но решителните намеси на двамата вратари - Хесус Корона и Асмир Бегович, запазиха резултата 1:0 до края.

На Мондиала Босна и Херцеговина е в една група с отборите на Аржентина, Иран и Нигерия.

Мексико е в група "А" със съперници Бразилия, Хърватска и Камерун.

Мигел Ерера: Внимание за опасността Неймар!

Треньорът на Мексико Мигел Ерера подчерта, че на предстоящия мач срещу Бразилия на световното първенство в страната на кафето неговите ...