Политиците във Венецуела увериха, че се обединяват за борба с коронавируса

03 юни 2020, 09:18 часа 1489 прочитания

Правителството на Венецуела и четири опозиционни партии, включително "Народна воля", основана от Хуан Гуайдо, подписаха споразумение за съвместна борба срещу новия коронавирус, който предизвиква COVID-19, заяви външният министър на южноамериканската страна Хорхе Ареас.

Още: И Камарата на представителите прие "Големия красив закон" на Тръмп

Още: Тръмп поиска бърз мир, Путин не отстъпва от целите си, пак говори за "причините за конфликта"

"Добри новини. Венецуелското правителство и опозиционните сили подписаха споразумение за координиране на съвместни действия и търсене на финансиране за борба с пандемията COVID-19. Здравето на хората е над всякакви различия", написа той в Twitter.

Подписването на споразумението беше потвърдено и от министъра на съобщенията Хорхе Родригес, който призова други организации да се присъединят към него. Той отбеляза, че правителството и опозицията ще работят заедно с подкрепата на Панамериканската здравна организация.

Лидерът на опозицията Хуан Гуайдо също потвърди подписването на споразумението в Twitter.

Още: 14 милиона са застрашени от смърт след закриването на USAID

Още: Стрелба пред ресторант в Чикаго, има много ранени

Според последни официални данни, във Венецуела са регистрирани 1819 случая на коронавирус, а 18 души са починали. Оздравели са 334 души.

Още: "Данни за над 3 милиона оздравели от коронавируса, статистически аномалии в Испания, Франция и Германия"

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес