Парламентът на Венецуела не разполага с правомощия, които биха му позволили да наложи импийчмънт на президента на страната Николас Мадуро", заяви Върховният съд на Венецуела, предаде БГНЕС.
Още: Тръмп официално обяви каква е съдбата на Майк Уолц
По-рано парламентът прие знаков вот на недоверие и резолюция за „напускане на поста“ на държавния глава Мадуро. Решението беше подкрепено от 106 депутати от „Блок за демократическо единство“, а членовете на фракцията „Велик патриотичен полюс“ отказаха да участват в гласуването.
Върховният съд на Венецуела припомни, че на 15 ноември 2016 г. е постановил, че парламентът е длъжен да прекрати подготовката за процедура за търсене на „политическа отговорност“ на президента. Освен това, на членовете на парламента им се забранява „да призовават към действия, които нарушават обществения ред (…)“.
По мнението на депутатите от опозицията, Мадуро е причинил "безпрецедентна социална криза в страната и икономическа стагнация", както и е нарушавал неколкократно Конституцията и е възпрепятствал действията на парламента.
Още: "Егоистична визия за Америка": Камала Харис критикува митата на Тръмп
Още: 100 дни Разединени американски щати по-късно: С повече неизпълнени обещания не може
Според последното проучване на Datanalisis 80% от венецуелците не одобряват политиката, водена от Мадуро.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: The Atlantic: Тръмп моли Путин да не го унижава пред целия свят