Голдън Стейт се завърна на финал в НБА (ВИДЕО)

27 май 2022, 10:17 часа 3115 прочитания 0 коментара

Голдън Стейт Уориърс се класира за финала на НБА за шести път в последните 8 години. „Воините“, водени от Стийв Кър, затвориха серията срещу Далас с 4-1 след поредна победа над Лука Дончич и компания – 120:110.

Още: Тити Папазов: Българският баскетбол е 9-а дупка на кавала! Докато дишам, няма да позволя Левски да го няма!

Още: Страхотно! Син на баскетболна легенда на България ще играе в Евролигата

Това ще е първи финал за Уориърс от 2019 г. насам, когато загубиха от Торонто Раптърс. Тимът стана шампион през 2015, 2017 и 2018 г. Сега съперникът им в мача за титлата ще е един измежду Бостън Селтикс и Маями Хийт. „Келтите“ водят с 3-2 преди двубоя тази нощ.

Клей Томпсън вкара 8 тройки от 16 опита за Голдън Стейт и завърши с 32 точки. Така той стана топ реализатор за тима си и компенсира за слабата стрелба на Стеф Къри, който завърши с 15. Къри все пак бе избран за MVP на серията във финала на Запад заради силните си предходни мачове.

Как се справи Лука Дончич и защо Маверикс не успяха да спечелят въпреки серията от точки в третата част – прочетете тук.

Още: България стартира Европейското по баскетбол с победа

Още: "Бог ми е свидетел, че направих абсолютно всичко": Барчовски обясни откъде е дошъл проблемът за България

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Димитър Радев
Димитър Радев Отговорен редактор
Новините днес