Левски пак би Балкан, Иван Лилов се контузи

14231

Левски победи с 88:84 Балкан (Ботевград) в четвъртия мач от полуфиналния плейоф на Националната баскетболна лига. С този успех изравни – 2:2 мача в серията. Решаващият мач за достигане до финала е в понеделник в Ботевград.

Още в първите секунди топреализаторът на гостите Иван Лилов получи травма – усука си крака, при сблъсък и най-вероятно е пострадало коляното и глезена му. До края на мача Александър Тодоров не успя да му намери достоен заместник. В двубоя наситен с обрати и голямо напрежение герои станаха сините Брандън Хийт и Лайнъл Чалмърс

"Лукойл" победи "Черно море" и за 13 път е на финал

"Лукойл Академик" победи с 82:64 "Черно море" във Варна и с 3:1 победи си осигури за 13 път финал в Националната баскетболна лига. "Ак...

Левски започнаха амбициозно и поведе с 11:0.  Мартин Маринов отбеляза тройка и гостите поведоха с точка - 19:18, минута преди края, но и  Хийт се реваншира с тройка в последните секунди на първата част.

Левски атакуваха директно, а Брендън Хийт с бързата си игра бе труден за пазене. Треньорът на Балкан Александър Тодоров вкара Тенчо Тенчев, когато Левски имаше 10 т. преднина. – 29:19. Сините доминираха в нападение и в двете четвъртини показаха по-добра защита и превъзхождаха гостите, които регистрираха 10 технически нарушения. Полувремето завърши 51:44 за Левски.

В третата част Балкан излязоха преобразени с по-добра защита, по-бързи атаки и по-голяма мотивация. Кош от тройка вдигна феновете им на крака в зала „Универсиада” - 51:51. Около 5 минути Левски не отбелязаха кош, а гостите поведоха с 3 т. Две поредни тройки на Петър Седмак - 65:58 за Балкан, екзалтираха ботевградчани в „Универсиада”. И Тенчо Тенчев отбеляза тройка и преднината им стана 12 т. – 72:60. Третата част завърши 75:62 за гостите. В последната част сините не допуснаха лесен кош, това, което направиха в предишната четвъртина. Брендън Хийт показа на какво е способен и намали разликата на 3 т. - 79:82. Чалмърс също показа на какво способен за успеха на Левски.

Александър Тодоров: Още имаме преднина и продължаваме

Треньорът на "Балкан" Ботевград Александър Тодоров не е загубил надежда, че тимът му ще стигне до финала, въпреки загуб...