Дигитализацията, бъдещето на труда, несправедливостта в икономиката ще бъдат основните теми на редовния 8-ми конгрес на КНСБ, който ще се проведе днес (2 май) и утре (3 май). И в двата дни той започва в 10:00 часа в зала 1 на НДК.
Още: САЩ пускат руския газ за Европа срещу дял от "Газпром"?
Още: Икономист: Цялата политика на Доналд Тръмп е насочена към привличане на инвестиции
Конгресът започва в светлината на думите на председателя на КНСБ Пламен Димитров, който поиска увеличение от 120 лева годишно на заплатите във всички сектори. Димитров посочи целта по време на конференцията "Заплащане на труда и защита на работното място", организирана за 1 май. Сметките на Димитров показват, че в хоризонт от няколко години минималната заплата трябва да е 800 лева, а средната - 1700 лева. Първите 50-60 лева трябва да дойдат от януари догодина, каза Димитров.
За да отбележи тези теми и проекцията им в бъдещето, КНСБ ще се опита да проведе първия „безхартиен“ конгрес в историята си.
За елиминиране до минимум печатните материали, на делегатите ще бъдат раздадени таблети, от които ще се гласува по основните теми и предложения за промени на конгреса.
Още: ЕС готви голям ответен удар с мита, ако преговорите с Тръмп се провалят
Още: Европейският парламент промени правилата за съхранение на газ
Мотото на #Конгрес 8.0 е: "Гласът на работеща България", а основните теми в него са: предизвикателствата пред пазара на труда с дигитализацията и новите технологии, както и вижданията на КНСБ за ръста на доходите и развитието на икономиката, избор на ръководство на Конфедерацията.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Стотици села в България са без нито един жител: Данни на НСИ
Поканени са да присъстват президентът на Р България Румен Радев, вицепрезидентът Илияна Йотова, служебният министър-председател Огнян Герджиков, министри от неговия кабинет, лидерите на основните политически сили, международни гости от най-големите световни организации за защита на хората на труда, като МОТ, МКП, ЕКП и др.