Гръцки бизнесмен, изнудван от Нотариуса, се оплака, че го следят и тормозят

14 май 2025, 09:00 часа • 1103 | прочитания

Обект сме на институционален тормоз. Имаме доста проверки от НАП. Проверяват не само нас, но и близки наши партньори. Те имат право на проверки, но те се извършват избирателно. Тези проверки имат отмъстителен характер и нямат законова основа. Следен съм от хора, близки до групата на Нотариуса. Забелязал съм съмнителни хора около дома си. Това каза гръцкият бизнесмен Йоаким Каламарис в ефира на Нова телевизия. Миналата година той сподели, че е изнудван, рекетиран и преследван от страна на група около Мартин Божанов-Нотариуса.

Припомняме, че Каламарис осъди прокуратурата да му плати обезщетение от 50 000 лева за неимуществени вреди от воденото срещу него разследване за измама.

ОЩЕ: Бизнесменът Йоаким Каламарис, рекетиран от Нотариуса, осъди прокуратурата на първа инстанция

Незаконно обвинение

„Бях на ръба на ареста. Репресиите бяха изключително сериозни. Описали сме всичко в парламентарната комисия, която ни изслуша. Бяхме изслушани от голяма част от политическите сили, за което им благодаря. Дадоха ни правото да седнем срещу нашите екзекутори – тогавашните прокурори, и да ги питаме с какво право са раздавали такова правосъдие срещу нас”, обясни той.

ОЩЕ: "Микс от политическа поръчка и прокурорско изнудване": Веселин Денков за прекратеното дело под сянката на Нотариуса

Каламарис посочи името на адвокат Велимир Атанасов като сериозно намесен в случилото се с него. „Започнаха да използват прокуратурата като бухалка срещу нас. Изнудваха ни и ме обвиниха в измама. Казаха, че съм извършил измама в собствения си имот. Заведоха дело срещу мен. Гаранцията беше 50 000 лева и получих забрана да напускам страната”, обясни той, допълвайки, че „всичко било съшито с бели конци”. Делото по-късно бе прекратено.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес