Знаете ли че медът също ви вреди, ако го консумирате по този начин

18 август 2022, 17:50 часа

Медът е богат източник на витамини и минерали, както и на много магнезий, калий, калций, натрий, фосфор, хлор, сяра, цинк, йод, мед и желязо, като всичко това влия на организма и на процесите в него.

Още: Как се прави торене на лозя с амониева селитра?

Още: Къде се слага омекотителят в пералнята - в отделението на праха или не?

Съставът на меда е главно от фруктоза и глюкоза, които са лесни за смилане и не вредят на зъбния емайл.

Няма по-голяма вкусотия от ябълковия мед, от 5 кг ябълки става количество за цялата зима

Но какво ще стане ако хапваме мед всеки ден?

Още: Защо трансмазнините се определят като вредни за човешкото здраве?

Още: Как се казва столицата на Сомалия?

Редовната му консумация, може да донесе много ползи, като да дава повече енергия, по-добри сън и памет и още много, но дори с него трябва да се внимава, защото прекалената му консумация може да вреди.

Това предупреждава руския диетолог д-р Михаил Гинзбург, като отбелязва кое е здравословното количество мед.

За младите здрави хора е добре да не е повече от две-три чаени лъжички на ден, а ако някои са с някакви заболявания, най-много една.

Ако имат затлъстяване, диабет, атеросклероза, хипертония, пак трябва да внимават с меда и да не е повече от една лъжичка дневно, докато ако човек е здрав и спортува, може и по две-три.

Още: Паунд - лев. Колко струва един британски паунд към български лев днес, 20 май /валутен калкулатор/

Още: Турска лира - лев. Колко струва една турска лира към един български лев днес, 20 май /валутен калкулатор/

Мед при задух - разберете как да го приемате!

Рискът, който крие меда, е съдържанието му на захар, както и че алергия към него може да се получи на всяка възраст.

Ако човек е предразположен към алергии, дори медът да не фигурира сред тях, е по-добре да са максимално внимателни и да хапват мед под минимума, например половин лъжичка на ден.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ния Петрова
Ния Петрова Отговорен редактор
Новините днес