Барса с класика срещу Селта

4216

Барселона записа убедителна победа в среща от междинния 30-ти кръг на Ла Лига. Каталунците се наложиха у дома над Селта с 3:0. Това бе успех  номер 1000 на "Камп Ноу", откакто той е открит през 1957 година.

С трите точки възпитаниците на Тата Мартино се изкачиха на първото място, но преди изиграването на мачовете на Реал и Атлетико.

Извън състава на домакините бяха Даниел Алвеш, Жерар Пике и Серхио Бускетс, които получиха почивка.

В шестата минута на мача Барса успя да отбележи след като Алексис Санчес асистира на Неймар, който от близка дистанция се разписа за 1:0.

В 30-ата минута Андрес Иниеста намери Меси, а аржентинецът излъга вратаря и на празна врата вкара за 2:0.  В 67-ата минута Адриано Корея даде далечен пас към Неймар, който финтира двама бранители и вкара втория си гол в мача за крайното 3:0.