Бончо Генчев: Англия може да стигне далеч в Бразилия

14 юни 2014, 13:43 часа • 11072 | прочитания

"Англия има зрял и балансиран отбор, който може да стигне далеч на това световно първенство", прогнозира пред "България Днес" бившият нападател Бончо Генчев.

Още: Ел Класико: Последният шанс на Реал Мадрид за титла, златният билет на Барселона към трофея

Още: Звездите му за малко да се сбият, а той ръси бисери: Култов Жозе Моуриньо (ВИДЕО)

Той е първият българин, играл във Висшата лига, и познава отлично футбола на Острова. Англичаните са в "групата на смъртта" заедно с отборите на Италия, Уругвай и Коста Рика".

Първият мач на отбора, воден от Рой Ходжсън, е на 15 юни от 1 часа след полунощ българско време срещу "скуадра адзура".

"За разлика от други големи първенства, сега англичаните са много по-прагматични, коментира Генчев. - Преди те играеха тяхната си игра с идеята, че всички останали трябва да се съобразяват със стила им. Вече не е така. Ходжсън е изградил състав, стъпил здраво на земята, и ако излязат от трудната група, може да сътворят подвиг във фазата на елиминациите. Тази Англия е научена да търси с всички сили добър краен резултат, а не само красив и атакуващ футбол.

Още: Реал Мадрид възлага всичките си надежди на "кошмара на Барселона" в Ел Класико

Още: Интер „изби рибата“: „Нерадзурите“ заработиха близо 200 млн. от Шампионска лига

Мисля, че Алекс Окслейд-Чембърлейн е способен да се превърне в голямата звезда в Бразилия. Той е много млад, но и Майкъл Оуен беше още тийнейджър, когато блесна на Световното във Франция. Не изключвам възможността някой от ветераните да направи силно Световно. Защо не един Франк Лампард да поведе отбора към голям успех?"

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Адриана Димитрова
Адриана Димитрова Отговорен редактор
Новините днес