Контроли: Сити надви Байерн Мюнхен, Тотнъм с убедителен успех (ВИДЕО)

3000
Снимка: Getty Images/ колаж Actualno.com

Манчестър Сити надви Байерн Мюнхен с 2:1 в контролна среща, проведена в Токио. Головете за "гражданите" вкараха младият англичанин Джеймс Макейти и Аймерик Лапорт. 18-годишният французин Матис Тел бе изравнил за шампиона на Германия, но това не бе достатъчно.

Възпитаниците на Пеп Гуардиола откриха резултата в 21-вата минута. Макейти, който през миналия сезон бе даден под наем на Шефилд Юнайтед, се разписа. Появилият се като резерва Тел възстанови паритета десет минути преди края на редовното време, а централният защитник Лапорт донесе успеха на английския гранд в 86-ата минута.

ОЩЕ: Най-скъпият защитник в историята на футбола подписва със Сити до дни

Сити ще се изправи срещу Атлетико Мадрид в Сеул в неделя, преди отборът да се прибере на Острова за мача с Арсенал на 6 август за "Комюнити Шйлд". Байерн ще срещне японския Кавазаки Фронтале в Токио, а след това пътува до Сингапур, където на 1 август ще играе срещу Ливърпул. Баварците излизат за последния си приятелски двубой срещу Монако на 7 август.

Тотнъм громи, Ричарлисън блести

Междувременно Тотнъм разгроми с 5:1 Лайън Сити Сейлърс в Сингапур във втората си контрола от предсезонната подготовка. Хари Кейн се отчете с гол, а Ричарлисън записа хеттрик през второто полувреме. Другото попадение за “шпорите” бе дело на Джовани Ло Селсо.