Лекарство срещу коронавируса - надежда и разочарование от Азия

4443
Лекарство срещу коронавируса - надежда и разочарование от Азия
Снимка: Getty Images/Guliver

Усилията да бъде открито ефективно лекарство срещу новия коронавирус SARS-CoV-2 продължават, а нова надежда има от Китай.

Според публикация в научния журнал "Сел", ново лекарство дава окуражаващи резултати. То е разработено на база антитела, генерирани от човешкото тяло. Принципът на действие е като на серум. Антителата са изолирани от кръвта на 60 оздравели от COVID-19 пациенти. Потенциално, приемът на лекарството може дори да създаде временен имунитет срещу болестта.

ЕС може да разреши лечението с "ремдесивир" до дни

Възможно е условно разрешение за употреба на лекарството „Ремдесивир“ да бъде дадено в близките дни, заяви днес изпълнител...

Лекарството се тества в Пекинския университет. Предстои медикаментът да премине фазата с тестване на хора, като китайските учени се надяват лекарството да е готово до есента. По този начин то би помогнало при евентуална втора вълна на коронавируса.

Припомняме, че преди 2 дни в списание Nature се появи публикация за антитяло, "произведено" от преодолял ТОРС човек, което изглежда действа и срещу SARS-CoV-2. Ако действително антитялото работи, то може да се приема под формата на серум - подробности ТУК!

Междувременно се оказа, лекарството "Авиган" ("Фавипиравир", "Фавилавир"), на което се възлагат големи надежди във връзка с лечението на коронавирус, засега не е потвърдило своята ефективност по време на клиничните изпитания, пише БГНЕС.

Агенция "Киодо" съобщава, че лекарството е разработено преди 6 години от фармацевтичната компания "Fujifilm Toyama Chemical Co". След като китайски лекари обявиха, че препаратът е ефективен при лечение на коронавирусна инфекция, Япония започна да провежда клинични изследвания, за да може до края на май да одобри прилагането му при такива случаи.

Великобритания се цели да бъде първа с ваксина срещу коронавируса в света

Подобно на други министри от правителството през седмицата, британският бизнес секретар Алок Шарма заяви, че страната се движи към допъ...

До момента, обаче, няма научни доказателства на ефективността на лекарството. За да бъде одобрено за прилагане при лечение на болни от коронавирус, са необходими конкретни данни за намаляване на вируса в организма и за подобряване на състоянието при пневмония.

В момента се правят клинични изследвания с 86 пациенти с леки симптоми или без такива. На една група са започнали да дават препарата от първия ден на хоспитализацията, а на друга – от шестия ден. Според междинните данни, няма видима разлика в коефициента на намаляване на вируса.

Лекарството е разработено в Япония преди 6 години като противогрипен препарат. При опити върху животни са констатирани странични ефекти върху развитието на ембрионите, поради което той не се изписва на бременни жени. Лекарството попада в списъка на препарати, които може да се ползват за лечение след специално правителствено разпореждане, в случай че другите лекарства не действат. Междувременно китайски лекари заявиха, че е ефективен при лечението на пневмония, предизвикана от новия вид коронавирус.

Япония започна да провежда изпитания на препарата през март, като наличните в страната запаси от "Авиган" са достатъчни за лечението на 2 милиона души.

Възможно ли е аспиринът да е основен отговор за тежките случаи на коронавирус?

Колко точно помага аспиринът срещу болестта COVID-19, която е предизвикана от новия коронавирус SARS-CoV-2? Според ново проучване от Ки...

Още: "НА ЖИВО: Последна информация и всичко за коронавируса, 20 май"

Вижте всички последни новини от Actualno.com

Още от ИНТЕРЕСНО:

"Прокълнат от Бог Яхве". Древна "плочка с проклятие" може да съдържа най-ранното еврейско име на Бог

Безалкохолната бира е потенциален източник на патогени, заключават изследователи

Открити са най-древните крепости на планетата – те са на 8000 години

Упражненията може да не са ключът към дълголетието, а дори да ви състаряват по-бързо

Долменът Менга се оказа едно от най-великите инженерни творения на неолита

Мустерската култура е изчезнала в Белгия преди около 45 000 години

Радикална теория обединява гравитацията и квантовата механика

Кости без връзка. Археолози откриха тайни погребения в древен град на маите

Земята се движи към 25-часово денонощие, тъй като въртенето ѝ се променя

Шофьор блъсна слонче в Малайзия: вижте какво направи стадото с колата му

Етикети:

Помогнете на новините да достигнат до вас!

Радваме се, че си с нас тук и сега!

Посещавайки Actualno.com, ти подкрепяш свободата на словото.

Независимата журналистика има нужда от твоята помощ.

Всяко дарение помага за нашата кауза - обективни новини и анализи. Бъди активен участник в промяната!

И приеми нашата лична благодарност за дарителство.

Банкова сметка

Име на получател: Уебграунд ЕООД

IBAN: BG53UBBS80021021528420

BIC: UBBSBGSF

Основание: Дарение за Actualno.com