Книгите-игри стигнаха до ново измерение - интерактивност

18 декември 2015, 10:56 часа • 9709 | прочитания

Първият български интерактивен роман с премиера в града на тепетата Пловдив. Събитието се проведе в Културен център "Тракарт".

Първият интерактивен роман от български автор е дело на пловдивчанката Красимира Стоева, чийто баща е асеновградчанин. По професия писателката е PR. Писането й е хоби и страст, сподели Стоева. Тя добави, че планира премиера на романа си и в Асеновград, но се предвижда това да се случи през следващата година.

Името на творбата на Красимира Стоева е „Седемте живота на Мая”. Книгата-игра проследява различните пътища, по които може да се развие животът на героинята. А съдбата й зависи изцяло от изборите на читателите. Онези, които решат да се впуснат в приключението с Мая, ще имат възможност да се изправят пред поредица от въпроси с чисто психологически характер: „В какво вярвате?“; „На кого ще се доверите?“; „За какво си заслужава да живеете?“; „Може ли любовта да победи всичко?“; „Какви компромиси бихте направили със себе си, за да успеете?“ и други.

Книгата-игра разказва за живота на Мая, който е пъзел, съставен точно от 99 епизода със седем различни завършека и стотици възможни начина да се достигне до финала на приключението.

Припомняме, че книгите-игри се превърнаха в голяма мания през лятото на 1994 година. Дебютен български автор беше фантастът Любомир Николов, който пишеше под псеводнима Уолъмбъри. Неговите книги "Замъкът на талъсъмите" и "Огнена пустиня" дадоха път на множество книги-игри в различни жанрове, като младият тогава Димитър Славейков с псевдоними Майкъл Майндкрайм и Стюърт Дарк завладя умовете на много млади читатели с книги на най-различни тематики, включително спортни като "Демоните в НБА" и "Боговете на футбола".

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес